ČeštinaEnglish
Měna:
Nákupní koš: je prázdný

Středověké osídlení Rokycanska

Úvod » VLASTIVĚDA, MÍSTOPIS » Plzeňský kraj » Středověké osídlení Rokycanska
Středověké osídlení Rokycanska
Dostupnost: skladem
bez DPH s DPH
Vaše cena173,90 Kč200,00 Kč
ks


Petr Rožmberský – Pavel Vařeka

Středověké osídlení Rokycanska


Obsah

 

1. Úvod (P. Vařeka)......................................................................................................... 7

2. Města, městečka, hrady, tvrze a vesnice na Rokycansku v písemných

pramenech 10.–17. století

2.1. Písemné prameny Rokycanska a jejich problematika

2.2. Soupis sídel................................................................................................................ 9

2.2.1. Bezděkov (obec).................................................................................................. 12

2.2.2. Biskoupky (obec Sebečice)............................................................................... 12

2.2.3. Borek (obec Rokycany).................................................................................... 14

2.2.4. Březina (obec)..................................................................................................... 14

2.2.5. Bujesily (obec)..................................................................................................... 21

2.2.6. Bukov (k. ú. Zbiroh)............................................................................................ 22

2.2.7. Bušovice (obec)................................................................................................... 23

2.2.8. Cekov (obec)........................................................................................................ 25

2.2.9. Cetkov (k. ú. Drahoňův Újezd)......................................................................... 27

2.2.10. Čilá (obec).......................................................................................................... 28

2.2.11. Darová (obec Břasy)........................................................................................ 28

2.2.12. Dobřív (obec).................................................................................................... 29

2.2.13. Drahoňův Újezd (obec)................................................................................... 30

2.2.14. Drasovice (k. ú. Hradiště)............................................................................... 34

2.2.15. Drštka (k. ú. Kolvín)......................................................................................... 34

2.2.16. Dvořec (k. ú. Mirošov)..................................................................................... 36

2.2.17. Ejpovice (obec)................................................................................................. 37

2.2.18. Ejpovický hrádek (k. ú. Ejpovice)................................................................ 39

2.2.19. Hlohová (k. ú. Mešno)..................................................................................... 39

2.2.20. Hlohovice (obec).............................................................................................. 40

2.2.21. Hlohovičky (obce Hlohovice)........................................................................ 41

2.2.22. Hoholov (k. ú. Osek)........................................................................................ 41

2.2.23. Holoubkov (obec)............................................................................................. 42

2.2.24. Homberk (k. ú. Příkosice)............................................................................... 44

2.2.25. Hrádek (město)................................................................................................. 45

2.2.26. Hradiště (obec)................................................................................................. 46

2.2.27. Hřešihlavy (obec Kladruby)........................................................................... 48

2.2.28. Hůrky (obec)..................................................................................................... 49

2.2.29. Cháchov (k. ú. Rokycany).............................................................................. 50

2.2.30. Cheznovice (obec)............................................................................................ 51

2.2.31. Chlukov (k. ú. Svojkovice)............................................................................. 52

2.2.32. Chlum (obec)..................................................................................................... 53

2.2.33. Chockov (obec Lhotka u Radnic)................................................................. 53

2.2.34. Chomle (obec)................................................................................................... 55

2.2.35. Chotětín (obec Zbiroh)..................................................................................... 56

2.2.36. Chvojkův Újezdec (k. ú. Osek)....................................................................... 57

2.2.37. Chylice (k. ú. Mirošov).................................................................................... 58

2.2.38. Jablečno (obec Zbiroh).................................................................................... 58

2.2.39. Javor (k. ú. Kornatice)..................................................................................... 59

2.2.40. Jejičné (???)....................................................................................................... 59

2.2.41. Kakejcov (obec)................................................................................................ 60

2.2.42. Kaliště (???)....................................................................................................... 60

2.2.43. Kamenný Újezd (obec).................................................................................... 61

2.2.44. Kamýk (k. ú. Nevid)......................................................................................... 62

2.2.45. Kařez (obec)...................................................................................................... 62

2.2.46. Kařízek (obec).................................................................................................. 63

2.2.47. Klabava (obec)................................................................................................. 64

2.2.48. Kladruby (obec)............................................................................................... 65

2.2.49. Kokot (k. ú. Bušovice/Dýšina)....................................................................... 66

2.2.50. Kornatice (obec)............................................................................................... 67

2.2.51. Kříše (obec Břasy)............................................................................................ 68

2.2.52. Kuškov (???)...................................................................................................... 69

2.2.53. Levce (k. ú. Vitinka)......................................................................................... 70

2.2.54. Lhota (k. ú. Zbiroh).......................................................................................... 71

2.2.55. Lhota pod Radčem (obec).............................................................................. 72

2.2.56. Lhotka u Radnic (obec).................................................................................. 74

2.2.57. Lhotka (obec Ostrovec-Lhotka).................................................................... 75

2.2.58. Liblín (obec)...................................................................................................... 76

2.2.59. Libštejn (k. ú. Liblín)........................................................................................ 78

2.2.60. Líšná (obec)....................................................................................................... 82

2.2.61. Litohlavy (obec)............................................................................................... 83

2.2.62. Malá Lhota (k. ú. Hůrky)................................................................................ 84

2.2.63. Malý Újezd (k. ú. Kařez)................................................................................. 84

2.2.64. Medový Újezd (obec)....................................................................................... 86

2.2.65. Mešno (obec)..................................................................................................... 86

2.2.66. Mirošov (město)............................................................................................... 87

2.2.67. Mitrvald (k. ú. Těškov)................................................................................... 90

2.2.68. Mlečice (obec)................................................................................................... 90

2.2.69. Mostiště (obec Hlohovice).............................................................................. 93

2.2.70. Mydlná (k. ú. Kornatice)................................................................................. 94

2.2.71. Myší/Kamenný Újezd (k. ú. Bušovice)........................................................ 95

2.2.72. Mýto (město)..................................................................................................... 96

2.2.73. Myť (obec)......................................................................................................... 98

2.2.74. Němčovice (obec)............................................................................................. 98

2.2.75. Nevězeň (k. ú. Mlečice).................................................................................. 100

2.2.76. Nevid (obec).................................................................................................... 100

2.2.77. Nová Ves (k. ú. Liblín)................................................................................... 101

2.2.78. Okrouhlík (k. ú. Líšná)................................................................................. 101

2.2.79. Olešná (obec Němčovice)............................................................................. 102

2.2.80. Osek (obec)...................................................................................................... 103

2.2.81. Ostrovec (obec Ostrovec-Lhotka)............................................................... 105

2.2.82. Pavlovsko (obec Dobřív).............................................................................. 107

2.2.83. Plískov (obec)................................................................................................. 108

2.2.84. Podmokly (obec)............................................................................................ 109

2.2.85. Prašný Újezd (obec Mlečice)....................................................................... 111

2.2.86. Příkosice (obec).............................................................................................. 111

2.2.87. Přísednice (obec Zbiroh)............................................................................... 114

2.2.88. Přívětice (obec).............................................................................................. 115

2.2.89. Radnice (město).............................................................................................. 116

2.2.90. Raková (obec)................................................................................................. 118

2.2.91. Rokycany (město).......................................................................................... 119

2.2.92. Rovný (k. ú. Drahoňův Újezd)..................................................................... 129

2.2.93. Řebřík (k. ú. Líšná)........................................................................................ 131

2.2.94. Sebečice (obec)............................................................................................... 133

2.2.95. Sedlecko (obec Bušovice)............................................................................. 134

2.2.96. Sirá (obec)....................................................................................................... 135

2.2.97. Sklená Huť...................................................................................................... 136

2.2.98. Skomelno (obec)............................................................................................. 136

2.2.99. Skořice (obec)................................................................................................. 138

2.2.100. Skoupý (obec Mlečice)................................................................................ 139

2.2.101. Sloupek (k. ú. Těškov)................................................................................. 140

2.2.102. Smědčice (obec)........................................................................................... 141

2.2.103. Srnice (???).................................................................................................... 142

2.2.104. Strašice (obec).............................................................................................. 142

2.2.105. Střapole (obec Bušovice)........................................................................... 146

2.2.106. Stupno (obec Břasy).................................................................................... 147

2.2.107. Svinná (obec Hlohovice)............................................................................ 148

2.2.108. Svojkovice (obec)........................................................................................ 151

2.2.109. Štítov (obec, k. ú. Štítov)............................................................................ 152

2.2.110. Švabín (obec Zbiroh)................................................................................... 153

2.2.111. Těně (obec).................................................................................................... 154

2.2.112. Terešov (obec).............................................................................................. 155

2.2.113. Těškov (obec)............................................................................................... 157

2.2.114. Trokavec (obec)........................................................................................... 158

2.2.115. Třebín (???)................................................................................................... 159

2.2.116. Třebnuška (obec Zbiroh)............................................................................ 159

2.2.117. Třímany (obec Kladruby).......................................................................... 159

2.2.118. Týček (obec)................................................................................................. 160

2.2.119. Újezd u Svatého Kříže (obec)................................................................... 161

2.2.120. Újezdec (k. ú. Přívětice)............................................................................... 162

2.2.121. Vařiny (k. ú. Bezděkov)............................................................................. 163

2.2.122. Vejvanov (obec)........................................................................................... 163

2.2.123. Veselá (obec)................................................................................................. 164

2.2.124. Vimberk (k. ú. Medový Újezd)................................................................. 166

2.2.125. Vísky (obec).................................................................................................. 167

2.2.126. Vitinka (obec Osek)..................................................................................... 167

2.2.127. Vojenice (obec Kladruby)........................................................................... 168

2.2.128. Volduchy (obec)........................................................................................... 170

2.2.129. Vranov (obec Břasy)................................................................................... 173

2.2.130. Vranovice (obec Břasy).............................................................................. 174

2.2.131. Vráž (???)...................................................................................................... 174

2.2.132. Všenice (obec)............................................................................................... 175

2.2.133. Zbiroh (město)............................................................................................. 176

2.2.134. Zhoř (k. ú. Přívětice).................................................................................... 180

2.2.135. Zvíkovec (městys)....................................................................................... 181

2.2.136. Žíkov (k. ú. Olešná)..................................................................................... 184

3. Prameny a literatura............................................................................................. 185

Slovníček odborných výrazů..................................................................................... 195

Die mittelalterliche Besiedlung der Region Rokycansko                204

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!